Kužeľová prevodovka v podstate rovnaká

Prevodovka nápravy je poslednou časťou prevodovej sústavy, ktorá prenáša energiu na vyrovnanie kolieska a výkon prevodového hriadeľa alebo hydraulického motora znižuje rýchlosť otáčania a zvyšuje krútiaci moment, kužeľovú prevodovku, ktorá poháňa dvojicu kolies na točenie , Vo všetkých druhoch veľkokapacitných strojov na údržbu, konštrukcia prevodovky nápravy, rýchlosť prenosovej rýchlosti atď. Nie sú rovnaké, Bevel Prevodovka súčasné domáce použitie stabilizačného systému vozidla WD-320 rovnakým ako DC-32 podbíjanie vozidlo, takže prevodovka s dvomi nápravami je v podstate rovnaká.

Podvozok typu DC-32 má 3 nápravovú prevodovku, kužeľovú prevodovku rozdelenú na prevodovú skriňu s aktívnou podvozkovou nápravou (ďalej len nápravová prevodovka Ⅰ) a prevodovka s pohonom podvozku (ďalej len prevodovka nápravy Ⅱ) dvoch druhov. Podbíjacie vozidlo DC-32 s vysokou rýchlosťou, sada rýchlostných stupňovitých prevodoviek s nízkou rýchlosťou s dvoma sériami pohonných systémov, vysokorýchlostná prechádzka s hydraulickým mechanickým prevodom, nízka rýchlosť chodenia pomocou hydrostatického prevodu.

Vysokorýchlostná chôdza podbíjacieho vozidla je poháňaná dvoma osami, kužeľová prevodovka dve osi predného podvozku sú aktívnou nápravou a jeho prevodová cesta je: Motor → menič krútiaceho momentu → prevodovka → výstupný hriadeľ → prevodovka → prevodovka nápravy → koleso.

Pri chodbe podbíjacieho vozidla ide o krokovú záťažovú operáciu. vyžadovať časté štartovanie, brzdenie alebo reverzáciu, je jeho prenosová cesta: Motor → hydraulický prevod → čerpadlo → olejový motor → prevodový stupeň → hnací hriadeľ → hnací hriadeľ výkonového posúvača → hnací hriadeľ → prevodovka → prevodová skriňa nápravy → koleso → kolesá. Súčasne ďalší olejový motor (pomocný motor) poháňa nápravu zadného podvozku, kužeľovú prevodovku ako pomocný pohon, čím zvyšuje ťažnú silu kolesa.

Pozostáva z krabice, vstupného hriadeľa s kužeľovým ozubením malého oblúka, veľkého kužeľového ozubeného kolesa a ložiska, kužeľovej prevodovky atď. Vstupný hriadeľ a malý zakrivený kužeľový prevod sú zhotovené do jednej, kužeľovej prevodovky a druhý koniec je spojený s prírubou cez drážku a príruba prechádza cez hnací hriadeľ a pohyblivú škatuľu.

Konštrukcia prevodovky nápravy Ⅱ. Prevodovka prijíma jednostopový valcový prevodový režim, ktorý sa skladá hlavne z 2 osí. Vstupný hriadeľ 5 je prvou osou a prichádzajúci koniec je spojený s motorom cez drážku a malý rovný valcový prevod, ktorý sa môže posúvať pozdĺž osi, je kužeľová prevodovka inštalovaná na hriadeli drážkou 8. Kužeľová prevodovka Náprava 3 je druhá náprava a náprava je zaťažená veľkým ozubeným prevodom 1, ktorý poháňa nápravu na otáčanie. Prevodová skriňa nápravy je vybavená spojkou valcového ovládania a zaistenie a oddelenie veľkého čelného ozubeného kolesa 1 je ukončené zatlačením vidlice 7 na hriadeľ spojky 6 na pohon malého čelného ozubeného prevodu 8.

Prevodovka nápravy je ⅱ so spojkou ovládanou valcom, kužeľovou prevodovkou, prevodovka 8 je oddelená od ozubeného kolesa 1 vysokou rýchlosťou a prevodové ústrojenstvo 8 je v pohybe s prevodovým stupňom 1 cez vetrom riadený valec, ktorá sa stáva aktívnou nápravou. Kužeľová prevodovka Táto prevodová skriňa prevodovky vzhľadom na konštrukciu hriadeľa spojky, takže v dvoch podmienkach konverzie, ak riadiaca časť valca nedokáže úspešne dokončiť pohyb prevodovky 8, potom dôjde k poškodeniu celého prevodového systému, kužeľová prevodovka preto musí v bežných časoch venovať pozornosť časti ovládacieho ventilu spojky ventilu spojky pri kontrole a údržbe.