Kužeľová prevodovka rýchleho vývoja

Vďaka rýchlemu rozvoju železničného priemyslu je pre železničnú výstavbu aj údržba a opravy veľkých strojov na údržbu ciest rýchlym vývojom. Kužeľová prevodovka V súčasnej dobe sa vo veľkom meradle používajú v čínskych veľkých strojoch na údržbu železničných ciest: tamping auto, stabilné auto, čistiace stroje, ballasted plastové autá, brúsenie koľajnice a tak ďalej. Každý typ prevodovky mechanickej nápravy podľa vlastných modelov pracovných potrieb má svoj vlastný unikátny dizajn pohonu, ale ako dôležitá súčasť strojov na údržbu ciest musí spĺňať tieto požiadavky: ① vysokorýchlostné a môže rýchlo vstúpiť a opustiť blok; ② ich vlastné operácie potrebujú cestovať; ③ rôznych typov mechanických spojených s potrebami behu. Kužeľová prevodovka Tento papier analyzuje hlavne pracovnú konštrukciu a princíp prevodovky DC-32 a stabilnú prevodovú skriňu WD-320 a vysvetľuje metódu manipulácie s poruchami praktickým prípadom

Prevodovka nápravy je posledná časť hnacieho systému, ktorá prenáša energiu na dvojicu kolies, čím znižuje rýchlosť hnacieho hriadeľa alebo hydraulického motora, zvyšuje krútiaci moment a poháňa koleso na otáčanie. V rôznych veľkých strojov na údržbu ciest, konštrukcia prevodovky na nápravu, pomer rýchlosti nie je rovnaký, súčasný domáci systém používa stabilný systém pohonu WD-320 a podbíjacie vozidlo DC-32 v podstate rovnaké, so skrutkovým prevodom, takže obe nápravy Prevodovky sú v podstate rovnaké. V tejto časti konštrukcie konštrukcie len na prevodovku prevodovky nápravy ako príklad na analýzu.

Podbíjacie vozidlo DC-32 má trojosovú prevodovú skriňu, rozdelenú na ozubenú prevodovú skriňu s aktívnym podvozkom (ďalej označovanú ako ozubená prevodovka Ⅰ) a prevodová skriňová prevodovka s pohonom podvozku (ďalej označovaná ako ozubená prevodovka Ⅱ) dva typy. DC-32 podbíjacie auto s vysokou rýchlosťou, nízkou rýchlosťou dvoch súprav cestovnej prevodovky, vysokorýchlostné jazdy s hydraulickým mechanickým prevodom, nízka rýchlosť pri použití statického hydraulického pohonu.

Keď sa rameno pohybuje vysokou rýchlosťou, obe osi predného podvozku sú hnacie hriadele. Trasa pohonu je: motor → hydraulický menič krútiaceho momentu → prevodovka → výstupný hriadeľ → prevodový kufrík → hnací hriadeľ → prevodová skriňa nápravy → koleso.

Keď je podbíjačka bežiaca, je potrebné spustiť, zabrzdiť alebo komutovať pre krok-za-krokom operácie podbíjania. Priebeh pohonu je: motor → hydraulický prevodovka → olejové čerpadlo → olejový motor → prevodovka → hnací hriadeľ Výstupný hriadeľ skrine → hnací hriadeľ → prepravný kufor → hnací hriadeľ → prevodová skriňa nápravy → predný podvozok → koleso. Súčasne ďalší olejový motor (pomocný motor) poháňa zadnú časť podvozku ako pomocný pohon, aby sa zvýšila trakcia kolesa.

Štruktúra prevodovky nápravy II je znázornená na obr. Prevodovka sa používa na obrázku 4 znázorňuje unipolárny valcový prevodový režim, pozostávajúci prevažne z dvoch hriadeľov. Kužeľová prevodovka Vstupný hriadeľ 5 je prvý hriadeľ, ktorého vstupný koniec je pripojený k motoru pomocou drážok a malý valcový prevod 8, ktorý je posuvný v axiálnom smere pomocou drážok. Náprava 3 je druhá osa a hriadeľ je lisovaný s veľkým ozubeným prevodom 1, ktorý poháňa nápravu na otáčanie. Prevodová skriňa nápravy je vybavená spojkou ovládanou valcom, ktorá je spojená s veľkým valcovým prevodom 1 tým, že tlačí vidlicu 7 na hriadeli spojky 6, aby poháňala malý rovný valcový prevodový stupeň 8, ktorý má byť zasunutý. Prevodový pomer prevodovky nápravy je 1: 3.944.

Puzdro prevodovej nápravy II je vybavené spojkou ovládanou valcom. Pri jazde s vysokou rýchlosťou je prevodový stupeň 8 oddelený od prevodového stupňa 1. Keď je práca bežiaca, kužeľová prevodovka je zaradená ozubená prevodovka 8 s ozubeným prevodom 1 prostredníctvom valca na ovládanie vzduchu a náprava sa stane hnacím hriadeľom. Tento typ nápravovej prevodovky v dôsledku konštrukcie spojkového hriadeľa, takže v obidvoch podmienkach konverzie, kužeľová prevodovka, ak riadiaca časť valca nedokáže úspešne dokončiť pohyb prevodového stupňa 8, povedie k poškodeniu celej Preto musí zvyčajne venovať pozornosť časti kontroly a údržby spojky s ventilom spojky.