Kužeľová prevodovka rýchleho vývoja

Vďaka rýchlemu rozvoju železničného priemyslu bol rýchly vývoj aj Bevel Gearbox pre železničnú výstavbu, údržbu a opravy veľkokapacitných strojov na údržbu ciest. V súčasnej dobe, široko používané v čínskych veľkých strojov na údržbu železničnej cesty sú nasledovné: tamping auto, stabilné auto, Bevel prevodovka čistiace stroje, s balastným nákladným automobilom, brúsenie koľajnice a tak ďalej. Každý typ prevodovky s mechanickou nápravou podľa vlastných potrieb má vlastný unikátny dizajn pohonu, ale ako dôležitá súčasť strojov na údržbu ciest musí spĺňať tieto požiadavky: ① vysokorýchlostné riadenie a môže rýchlo vstúpiť a vystúpiť blok; ② ich vlastné operácie potrebujú cestovať; ③ rôznych typov mechanických spojených s potrebami behu. Kužeľová prevodovka Tento papier analyzuje hlavne pracovnú štruktúru a princíp prevodovky DC-32 a stabilnú prevodovú skriňu WD-320 a vysvetľuje spôsob manipulácie s poruchami praktickým prípadom.

Prevodovka nápravy je posledná časť hnacieho systému, ktorý prenáša energiu na dvojicu kolies, znižuje rýchlosť hnacieho hriadeľa alebo hydraulického motora, zvyšuje krútiaci moment a poháňa koleso na otáčanie. V rôznych veľkých strojoch na údržbu ciest, konštrukcii prevodovky na nápravu, pomer rýchlosti nie je rovnaký, Bevel Gearbox bežne používa domáce použitie WD-320 stabilný pohonný systém a DC-32 tamping auto v podstate rovnaké, takže dve nápravy Prevodovky sú v podstate rovnaké. V tejto časti štruktúry konštrukcie iba podbíjanie prevodovky automobilovej nápravy ako príklad na analýzu.

Podvozok DC-32 má trojosovú prevodovú skriňu, kužeľovú prevodovku rozdelenú na aktívnu prevodovú skriňu nápravového podvozku (ďalej označovanú ako ozubená prevodovka Ⅰ) a poháňanú prevodovú skriňu podvozku (ďalej označovanú ako ozubená prevodovka Ⅱ) dva typy. DC-32 podbíjacie vozidlo s vysokou rýchlosťou, nízka rýchlosť so šikmou prevodovkou s dvoma súpravami pojazdového prevodového systému, vysokorýchlostné jazdy s hydraulickým mechanickým prevodom, nízkorýchlostné jazdy pomocou hydrostatického prevodu.

Keď sa pištoľ pohybuje vysokou rýchlosťou, obe osi predného podvozku sú aktívne hriadele. Trasa pohonu je: motor → hydraulický menič krútiaceho momentu → prevodovka → výstupný hriadeľ → prevodový kufrík → hnací hriadeľ → prevodová skriňa nápravy → koleso.

Pri jazde s pozemným dopravníkom sa vyžaduje spustenie, brzda alebo komutácia pri postupnom podbíjaní. Kužeľová prevodovka Trasa pohonu je: motor → hydraulická prevodovka → olejové čerpadlo → olejový motor → prevodovka → hnací hriadeľ → výmenný výkon Výstupný hriadeľ skrine → hnací hriadeľ → prepravný kufrík → hnací hriadeľ → prevodová skriňa nápravy → predný podvozok → koleso. Kužeľová prevodovka Súčasne ďalší olejový motor (pomocný motor) poháňa podvozok nápravy ako pomocný pohon, aby sa zvýšila ťažná sila kolesa.

Prevodovka sa používa na obrázku 4 znázorňuje unipolárny valcový prevodový režim, ktorý sa skladá hlavne z dvoch hriadeľov. Vstupný hriadeľ 5 je prvý hriadeľ, ktorého vstupný koniec je pripojený k motoru pomocou drážok a malého priameho valcového prevodu 8, ktorý je posuvný v axiálnom smere pomocou drážok. Náprava 3 je druhá os, hriadeľ je stlačený veľkým ozubeným kolesom 1 a náprava sa otáča. Kužeľová prevodovka Prevodovka nápravy je vybavená spojkou ovládanou valcom, ktorá je spojená s veľkým valcovým prevodom 1 tým, že tlačí malú vidlicu 8 stlačením vidlice 7 na spojkovom hriadeli 6, aby vykonala záber a oddelenie veľkým valcovým prevodom 1.