Kužeľová prevodovka znižuje rýchlosť

Prevodovka nápravy je posledná časť hnacieho systému, ktorá prenáša energiu na dvojicu kolies, čím znižuje rýchlosť hnacieho hriadeľa alebo hydraulického motora, zvyšuje krútiaci moment a poháňa koleso na otáčanie. Kužeľová prevodovka V rôznych veľkých strojoch na údržbu ciest, konštrukcii prevodovky na nápravu, pomere rýchlosti nie je rovnaký, súčasný domáci systém WD-320 stabilný pohonný systém a DC-32 podbíjacie auto sú v podstate rovnaké, takže obe nápravy Prevodovky sú v podstate rovnaké.

Podvozok DC-32 má trojosovú prevodovú skriňu, kužeľovú prevodovku rozdelenú na aktívnu prevodovú skriňu nápravového podvozku (ďalej označovanú ako ozubená prevodovka Ⅰ) a poháňanú prevodovú skriňu podvozku (ďalej označovanú ako ozubená prevodovka Ⅱ) dva typy. DC-32 podbíjacie vozidlo s vysokorýchlostnými, nízkymi rýchlosťami dvoch súprav cestovného systému, vysokorýchlostné jazdy s hydraulickým mechanickým prevodom, nízka rýchlosť pri použití statického hydraulického pohonu.

Keď sa rameno pohybuje vysokou rýchlosťou, kužeľová prevodovka obidve osi predného podvozku sú hnacie hriadele. Trasa pohonu je: motor → hydraulický menič krútiaceho momentu → prevodovka → výstupný hriadeľ → prevodový kufrík → hnací hriadeľ → prevodová skriňa nápravy → koleso.

Keď je podbíjačka bežiaca, je potrebné spustiť, zabrzdiť alebo komutovať pre krok-za-krokom operácie podbíjania. Trasa pohonu je: motor → hydraulická prevodovka → olejové čerpadlo → olejový motor → prevodovka → hnací hriadeľ Výstupný hriadeľ skrine → hnací hriadeľ → prevodovka → hnací hriadeľ → prevodová skriňa nápravy → predný podvozok → koleso. Súčasne ďalší olejový motor (pomocný motor) poháňa zadnú časť podvozku ako pomocný pohon, aby sa zvýšila trakcia kolesa.

Štruktúra prevodovky nápravy. Kužeľová prevodovka Prevodovka sa používa na obrázku 4 znázorňuje unipolárny valcový prevodový režim, pozostávajúci prevažne z dvoch hriadeľov. Vstupný hriadeľ 5 je prvý hriadeľ, ktorého vstup je pripojený k motoru pomocou drážok a malého priameho valcového prevodu 8, ktorý je posuvný v axiálnom smere pomocou drážok. Skosená prevodovka Náprava 3 je druhá os, kužeľová prevodovka a hriadeľ je lisovaný s veľkým ozubeným prevodom 1, ktorý poháňa nápravu na otáčanie. Kužeľová prevodovka Prevodovka nápravy je vybavená spojkou ovládanou valcom, ktorá je spojená s veľkým valcovým prevodom 1 tým, že tlačí vidlicu 7 na spojkovom hriadeli 6, aby poháňala malý rovný valcový prevodový stupeň 8, ktorý má byť zasunutý.